Uroczystości przedszkolne 2019/2020
Święta Wielkanocne

Grupa "0" 6-latki

Nauczyciel mgr Teresa Rychel

Zadania grupa 0 ( od 6.04 do 10.04.2020r)

Hasło tygodnia ,, Święta coraz bliżej”

Serdecznie witam wszystkich rodziców i dzieci.

Proszę rodziców o codzienne przypominanie dzieciom o zasadach higienicznych, a także o prostych ćwiczeniach ruchowych np. ćwiczenia z piosenką ,, Gimnastyka dobra sprawa ‘’, przy tej okazji możemy powtórzyć nazwy  części ciała.

Proszę, abyście Państwo założyli dzieciom zeszyt w linie, w którym będą mogły ćwiczyć rysowanie szlaczków typu : kreski proste, pochyłe, laski, zygzaki, fale – zaczynamy od najprostszych, staramy się, aby dziecko utrzymywało się w liniaturze. Proszę o dopilnowanie codziennego czytania przez dzieci.

1 dzień- Kwietniowe przysłowia

*Rozmowy dotyczące nazwy miesiąca ,, kwiecień’’ – z czym się kojarzy ta nazwa ( kwiaty, możemy także rozmawiać o kwiatach jakie zakwitły w tym miesiącu )

Przysłowie :

Kwiecień, plecień,  bo przeplata,

trochę zimy, trochę lata.

Wypowiedzi  dzieci na temat przysłowia –rozumienie treści – warunki pogodowe  ( dzieci mogą nauczyć się na pamięć tego przysłowia )

Kolejne przysłowie;

Deszcze częste  w kwietniu wróżą,

Że owoców będzie dużo.

Wypowiedzi dzieci na temat rozumienia treści ( przypomnienie o budowie , zapylaniu kwiatów i powstawaniu owoców ).

*Praca plastyczna : ,,Kwietniowe kwiaty’’- malowanie farbami.

2 dzień – Świąteczne porządki

Porządkujemy swoje miejsce pracy i zabawy –biurko, przybory szkolne, strugamy kredki, segregujemy prace, układamy zabawki itp.

,,Portret litery G’’- ćwiczenia  grafomotoryczne ( kartkę dookoła  ozdabiamy ramką ze szlaczków – możemy przypomnieć pojęcie obwód, następnie dziecko rysuje wielką literę G , ozdabia ją i rysuje przedmioty na głoskę G,g

Czytamy z literą G, g  ( Karty Pracy nr 3 ).  Ćwiczymy w książce Kropki, kreski pisanie litery G,g

3 dzień- Świąteczne życzenia

*Uczymy się redagować życzenia  świąteczne - ustnie.

Pamiętamy o zachowaniu zasady redagowania życzeń:

- z jakiej okazji

- czego życzymy,    ( w przypadku gdyby dziecko chciało zapisać pamiętamy o pisaniu wielkiej litery przy zwrotach Ci, Tobie, a także o podpisaniu się na końcu życzeń )

*  Praca plastyczno- techniczna

Kartka świąteczna z okazji Świąt Wielkanocnych- format i technika wykonania dowolna

4 dzień – Przygotowujemy stół świąteczny

*Przypomnienie zasad nakrywania do stołu ( KP 3, s. 42a), a potem ćwiczymy w praktyce

*Składanie serwetek – przy tej okazji możemy przypomnieć nazwy figur geometrycznych

( liczę na Państwa pomysły lub można skorzystać z filmu na You Tube )

*Klasyfikowanie przedmiotów wg wybranego kryterium

Np. dzieci mogą układać sztućce na grupy duże i małe łyżki, przeliczą , układać działania. Przy tej okazji wdrażamy do układania jak największej ilości pytań typu ile jest razem ?, o ile więcej ?, o ile mniej ?.

5 dzień – Koszyk wielkanocny

*Wspólne malowanie, ozdabianie pisanek- przy tej okazji warto opowiedzieć o tym czego dawniej używano do farbowania jaj, a może mamy okazję wrócić do tych ekologicznych sposobów- cebula , buraczki ). Dzieci mogą przy tej okazji przeliczać np. mam 6 pisanek , ile brakuje do 10

*Kokarda na koszyczek- przypomnienie sposobu wiązania ( nauka wiązania sznurowadeł )

*Rozmowy o tym co powinno znaleźć się w koszyczku.

Zachęcam Państwa do korzystania

- z oferty programowej  TVP ABC ,  szkoła  z TVP,  strony internetowej mat zoo.pl

DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM         Teresa Rychel

• Staramy się aby dziecko czytało, liczyło, grało w gry  planszowe oraz układało puzzle.
  • Polecam stronę internetową do matematyki http://matzoo.pl/
  • Proponuję także zajęcia muzyczno ruchowe https://www.youtube.com/watch?v=bZnfkuZMQ9Q (proszę skopiować link)

Zachęcam do przesyłania prac (zdjęć) na naszego e-maila : zerowka20@wp.pl