,,JAŚ I DRZEWO FASOLOWE"

Dnia 30 stycznia 2015 roku udaliśmy się do świetlicy wiejskiej w Ujeździe Górnym, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem ,,Jaś i drzewo fasolowe" w wykonaniu  artystów z Teatru ,,Art-Re" w Krakowie.

Przedszkolacy z  wypiekami na twarzy oczekiwali rozpoczęcia spektaklu, wspólnie z innymi licznie przybyłymi dziećmi. Jak się wkrótce okazało, warto było czekać.   Dzięki świetnej grze aktorów młodzi widzowie zapoznali się ze zwierzętami domowymi , rodzajami zbóż. Spektakl przybliżył dzieciom atmosferę wsi. Dodatkową atrakcją  była możliwość czynnego uczestnictwa w przedstawieniu, co wśród najmłodszych widzów wywołało wiele emocji.

Tematem bajki są przygody Jasia, który rusza na targ sprzedać krowę. Spotkana na targu zielarka w zamian za Krasulę daje mu ziarna zaczarowanej fasoli, które Jaś ma zakopać w ziemi. Fasola zaczyna rosnąć, sięga chmur. Zaciekawiony chłopiec postanawia wspiąć się na nią....

Przedstawienie uczy, że nie bogactwo jest w życiu najważniejsze, a zdrowie, miłość i rodzina.

Lukasz_Skrzypiec, 03-02-2015, odsłon: 787