,,POCZYTAJ MI MAMO, TATO..."

W GRUDNIU, Z AKTYWNYM UDZIAŁEM RODZICÓW, ROZPOCZĘLIŚMY W GRUPIE BIEDRONEK  AKCJĘ "POCZYTAJ MI MAMO, TATO", KTÓRA MA NA CELU KSZTAŁCENIE NAWYKÓW CZYTELNICZYCH,  NAWYKU DBANIA O KSIĄŻKI I SZANOWANIA ICH, A TAKŻE PRZEKAZYWANIE ZA POŚREDNICTWEM LITERATURY WARTOŚCI MORALNYCH ORAZ BUDOWANIE WIĘZI MIĘDZY RODZICEM I DZIECKIEM.

PRZEDSIĘWZIĘCIE POLEGAŁO NA TYM, ŻE CHĘTNI RODZICE PRZYCHODZILI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA I CZYTALI DZIECIOM.  UTWORY NAJCZĘŚCIEJ WYBRANE BYŁY PRZEZ SYNKA ALBO CÓRKĘ.

JAKO PIERWSZA ZGŁOSIŁA SIĘ MAMA WOJTUSIA Z OPOWIADANIEM ZE SWOJEGO DZIECIŃSTWA „MARTUSIA I GUFI”. MAMA IGORKA PRZYNIOSŁA ,,ZŁOTĄ KSIĘGĘ BAJEK” I ZAPOZNAŁA DZIECI Z BOHATERKĄ MASZĄ , A TATA NATALKI PRZECZYTAŁ PRZEDSZKOLAKOM BAJKI ,,MAŁA SYRENKA” ORAZ JEDNĄ Z PRZYGÓD MYSZKI MIKI. ODWIEDZIŁA NAS RÓWNIEŻ PANI IZA Z BIBLIOTEKI, JEDNOCZEŚNIE BABCIA TOSI, KTÓRA PRZEDSTAWIŁA PRZYGODY ,,TUPCIA CHRUPCIA”.

DZIECI Z WIELKIM ZACIEKAWIENIEM WYSŁUCHAŁY BAJEK, OGLĄDAŁY KOLOROWE ILUSTRACJE, A O ICH OGROMNYM ZAINTERESOWANIU ŚWIADCZYŁY SAME POPRAWNE ODPOWIEDZI NA PYTANIA DOTYCZĄCE POZNANYCH UTWORÓW.

CODZIENNIE CZYTANIE DZIECKU JEST MĄDRYM SPOSOBEM SPĘDZANIA Z NIM CZASU I NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ W JEGO PRZYSZŁOŚĆ. JAK NA POCZĄTEK, AKCJA BYŁA BARDZO UDANA, A DZIECI ZADOWOLONE.

CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA DALSZYCH OCHOTNIKÓW - A DZIECIOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH RODZICÓW!

Lukasz_Skrzypiec, 20-12-2016, odsłon: 226