Menu strony
Strona główna
Zdjęcia grupa "Motylki"
Zdjęcia grupa "Biedronki"
Pedagog
Filmy
Ogłoszenia
Dokumenty
Wyszukiwarka
Twoje konto
Nauczanie zdalne
Wznowienie pracy przedszkola
Kontakt
Zdrowy przedszkolak

Książka moim przyjacielem


Bezpieczny Przedszkolak

WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM

ROK SZKOLNY 2020/2021

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dzieci z naszego przedszkola od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo dzieci na drogach było przedmiotem spotkania przedszkolaków z funkcjonariuszką Komisariatu Policji w Środzie Śląskiej.

Pani Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób, ale również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjantka zademonstrowała różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policji.

To było ważne wydarzenie przedszkolne, gdyż pozwoliło zrealizować nadrzędny cel wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki, jakim jest troska o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.Lukasz_Skrzypiec, 28-09-2016, odsłon: 739

Gmina Udanin

Unia Europejska

Europejski Fundusz

Społeczny

Kapitał Ludzki

Narodowa Strategia

Spójności

 

Klauzula Informacyjna

( format *.PDF ) - pobierz


Klauzula Informacyjna

( format *.JPG ) - pobierz

 

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

__________________________________________________________________________