Menu strony
Strona główna
Galeria zdjęć - archiwum
Uroczystości przedszkolne 2019/2020
Filmy
Ogłoszenia
Dokumenty
Wyszukiwarka
Twoje konto
Kontakt
Nauczanie zdalne
Religia
Pedagog
Wznowienie pracy przedszkola
Kalendarz uroczystości

Plan współpracy

Zdrowo jem, więcej wiem!

Cała Polska Czyta Dziecom

Bezpieczny Przedszkolak

News : WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dzieci z naszego przedszkola od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo dzieci na drogach było przedmiotem spotkania przedszkolaków z funkcjonariuszką Komisariatu Policji w Środzie Śląskiej.

Pani Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób, ale również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjantka zademonstrowała różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policji.

To było ważne wydarzenie przedszkolne, gdyż pozwoliło zrealizować nadrzędny cel wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki, jakim jest troska o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.Lukasz_Skrzypiec, 28-09-2016, odsłon: 642

Gmina Udanin

Unia Europejska

Europejski Fundusz

Społeczny

Kapitał Ludzki

Narodowa Strategia

Spójności

 

Klauzula Informacyjna

( format *.PDF ) - pobierz


Klauzula Informacyjna

( format *.JPG ) - pobierz

 

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

__________________________________________________________________________