Zdjęcia grupa "Motylki"

WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM

ROK SZKOLNY 2020/2021

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dzieci z naszego przedszkola od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo dzieci na drogach było przedmiotem spotkania przedszkolaków z funkcjonariuszką Komisariatu Policji w Środzie Śląskiej.

Pani Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób, ale również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjantka zademonstrowała różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policji.

To było ważne wydarzenie przedszkolne, gdyż pozwoliło zrealizować nadrzędny cel wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki, jakim jest troska o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.

Lukasz_Skrzypiec, 28-09-2016, odsłon: 836