Uroczystości przedszkolne 2019/2020

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY.

17 marca przedszkole odwiedziła pani Oliwia , która współpracuje z nami w ramach akcji ,,Dzieciństwo bez próchnicy" . Dzieci dowiedziały się jak na co dzień, łącząc edukację z zabawą, dbać o higienę jamy ustnej, a w działaniach tych wpierał je Królik Pampiś

Pani Oliwia opowiadała jak pielęgnować zęby samodzielnie i z pomocą rodziców lub specjalistów. Poza materiałami edukacyjnymi , które wykorzystamy na zajęciach przedszkolnych, każde z dzieci objętych wsparciem w projekcie otrzymało zestaw do higieny jamy ustnej.

,,Dzieciństwo bez próchnicy" to hasło projektu realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z ośmioma uczelniami medycznymi w Polsce, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, którego celem jest edukacja dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Patronat Honorowy nad Projektem objęli Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Pierre Fauchard Academy.

Lukasz_Skrzypiec, 30-03-2016, odsłon: 870