Uroczystości przedszkolne 2019/2020

GIMNAZJALIŚCI W PRZEDSZKOLU

W bieżącym roku szkolnym  młodzież gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym pod opieką pani Ewy Burdy czyta bajki dzieciom w naszym przedszkolu. Młodzież przybliża przedszkolakom niezwykłe przygody bohaterów książek. Cotygodniowe spotkania są niezwykle cenne zarówno dla przedszkolaków jak i gimnazjalistów.

Ci pierwsi rozwijają umiejętności niezbędne w procesie edukacji, jak chociażby aktywne słuchanie i niewątpliwie czerpią radość z lektury, co widać na każdym spotkaniu. Wizyty gimnazjalistów to dla dzieci ogromne przeżycie. Bardzo chętnie i uważnie słuchają bajek i doskonale zapamiętują bohaterów oraz ich przygody.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić wszystkich rodziców do głośnego czytania bajek swoim pociechom. Codzienne czytanie buduje mocną więź między rodzicem i dzieckiem, która jest jedną z najważniejszych jego potrzeb rozwojowych. Dziecko, któremu codziennie czytamy czuje się ważne i kochane oraz buduje mocne poczucie własnej wartości, wewnętrzną siłę i wiarę w siebie.

Lukasz_Skrzypiec, 14-11-2013, odsłon: 2242