Uroczystości przedszkolne 2019/2020

JESTEŚ WIDOCZNY! JESTEŚ BEZPIECZNY!

W dniu 9 II 2016 r. o godzinie 11.00 przybyli do naszego przedszkola strażacy z OSP w Ujeździe Górnym oraz pan policjant z Komendy w Środzie Śląskiej. Dla naszych przedszkolaków już sam widok tylu panów w stosownych mundurach robił niesamowite wrażenie. Na początku dzieci obejrzały filmik p.t ,,Jesteś widoczny! Jesteś bezpieczny!!”. Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki, przyszedł czas na pytania przygotowane przez jednego ze strażaków. Dotyczyły one m.in. sprawdzenia, czy dzieci wiedzą, do czego służą odblaski i dlaczego powinniśmy je nosić. Kolejnym punktem spotkania było przymierzanie munduru oraz kasku strażackiego, co dostarczyło szczególnie chłopcom niesamowitych przeżyć. Jednak największa atrakcja czekała na dzieci przed przedszkolem: wóz policyjny oraz wóz strażacki z pełnym wyposażeniem. Dzieci mogły podejść i przyjrzeć mu się z bliska oraz wejść do środka. W jego wnętrzu zmieściła się cała nasza przedszkolna gromadka. Również pan policjant przygotował pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz kilka praktycznych ćwiczeń. Każde dziecko otrzymało odblaskową opaską oraz breloczek ze słonikiem. Miłą niespodzianką dla dzieci były też słodkie rogaliki przygotowane przez mamę Mateuszka, jednego z naszych przedszkolaków. Gorąco dziękujemy za tak pouczające spotkanie oraz dostarczenie naszym dzieciom niezapomnianych przeżyć.

Lukasz_Skrzypiec, 12-02-2016, odsłon: 639