Kącik przyrody

W oczekiwaniu na wiosnę maluchy z naszego przedszkola wraz z paniami przygotowały kącik przyrody, czyli wyznaczone miejsce, w którym dzieci gromadzą obiekty przyrody ożywionej i nieożywionej. Stanowią one tworzywo w kształtowaniu procesów poznawczych: obserwacji, porównywania, badania oraz w rozwijaniu umiejętności pielęgnacyjnych, estetycznych i manualnych. W kąciku przyrody, wychowankowie między innymi prowadzą stałe i okresowe hodowle roślin doniczkowych ,zakładają mini - ogródki, które są okazją do poznawania cyklu rozwojowego roślin, sposobów ich rozwoju oraz warunków potrzebnych do życia.

Zobacz Galerię Foto

W kąciku przyrody dzieci mogą eksperymentować i przeprowadzać różne doświadczenia. Osobiste zaangażowanie pozwala dziecku zrozumieć potrzebę pielęgnacji i ochrony przyrody. Dodatkowo dzieci posadziły kwiaty na skwerku przed przedszkolem. Z zachwytem przyglądają się codziennie jak bratki, stokrotki rozkwitają na słoeczku.

Lukasz_Skrzypiec, 23-04-2014, odsłon: 1230