Uroczystości przedszkolne 2019/2020

Ogłoszenie!

Komunikat dotyczący wznowienia pracy przedszkola

Minister Edukacji Narodowej zdecydował, że od 6 maja 2020 r. nie będzie obowiązywać zakaz funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Otworzenie placówek dla dzieci to decyzja odpowiedzialna, szczególnie w czasie trwania epidemii i powinna być podejmowana po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dlatego też dzieci będą mogły wrócić do placówek po spełnieniu koniecznych warunków sanitarno-epidemiologicznych.

Wobec powyższego na wniosek Wójta Gminy Udanin Pani Dyrektor wystąpiła do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śląskiej o wydanie wytycznych w tej sprawie.

Oczekujemy od władz sanitarno-epidemiologicznych określenia czy w aktualnych warunkach występujących na terenie Gminy Udanin możliwe jest wznowienie pracy Gminnego Przedszkola Samorządowego w Ujeździe Górnym oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Udaninie i w Ujeździe Górnym oraz na jakich warunkach wznowienie tej działalności będzie dopuszczalne.

Po uzyskaniu wytycznych z PSSE Wójt Gminy Udanin wspólnie z dyrektorami, podejmie niezbędne działania, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przychodzącym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych aby nie narażać zdrowia i życia zarówno przedszkolaków jak i ich rodzin oraz pracowników.

Dyrekcja prosi Rodziców, którzy zdecydują się na powrót dzieci do przedszkola o kontakt pod numerem tel. 76 870 92 99. (Udanin), 76/8740279 (Ujazd Górny).

Jednocześnie informujemy, że Rodzice nadal mogą  korzystać z zasiłku opiekuńczego,  nad dzieckiem  do 8. roku życia

Obecnie z uwagi na brak możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa w przedszkolu i w oddziałach przedszkolnych Wójt zawiadamia, że zawieszenie działalności tych placówek będzie kontynuowane do odwołania!

Lukasz_Skrzypiec, 30-04-2020, odsłon: 70