Uroczystości przedszkolne 2020/2021

DO/Z PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ZSP w UDANINIE

PRZEZ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

W CZASIE EPIDEMII COVID-19

1. Do placówki mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę.
  2. Jeżeli dziecko wykazuje objawy chorobowe (katar, kaszel) związane z alergią, konieczne jest okazanie przez rodzica zaświadczenia lekarskiego.
  3. Jeżeli w ciągu ostatnich 24 godzin wystąpiły u dziecka: gorączka, duszności, katar, kaszel, nie wolno przyprowadzać dziecka do placówki.
  4. Dzieci do placówki są przyprowadzane/odbierane tylko przez osoby zdrowe.
  5. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach  domowych, nie wolno przyprowadzać dziecka do placówki.
  6. Podczas przyjęcia dziecka do placówki oraz podczas pobytu w placówce może być dokonywany pomiar temperatury ciała.
  7. W przypadku stwierdzenia podwyższonej  temperatury (powyżej 37 stopni) dziecko nie zostanie przyjęte do placówki.
  8. W razie stwierdzenia podwyższonej temperatury (powyżej 37 stopni) oraz pojawienia się innych niepokojących objawów choroby w czasie pobytu dziecka w placówce  rodzic/opiekun prawny musi pilnie odebrać dziecko.
  9. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z placówki mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników, jak i innych dzieci i ich rodziców, wynoszący min. 1,5 m.
  10. Dzieci z rodzicami/opiekunami będą wpuszczani wyłącznie do szatni przedszkola z zachowaniem ograniczonej liczby osób tam przebywających (max. 5 osób dorosłych w szatni, jeden opiekun na jedno dziecko), w obowiązkowej osłonie nosa i ust, po zdezynfekowaniu rąk w przedsionku przedszkola.
  11. Pozostali rodzice wraz z dziećmi będą oczekiwać na zewnątrz, z zachowaniem obowiązującego dystansu społecznego.
  12. Przez wzgląd na sytuację rodzic/prawny opiekun dziecka 3 -4 letniego, które rozpoczyna edukację przedszkolną może skorzystać z okresu adaptacyjnego dla dziecka   zaplanowanego w dniach 1-11 września 2020r), w obowiązkowej osłonie nosa i ust, po zdezynfekowaniu rąk i zachowaniu dystansu społecznego.
  13. Zakazane jest przynoszenie przez dzieci do placówki niepotrzebnych        przedmiotów,zabawek.

Lukasz_Skrzypiec, 07-09-2020, odsłon: 25