PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2016

,,Wie to Marysia, Kasia i Krzyś,

że wielkie święto w przedszkolu dziś.

To ślubowanie – nadszedł już czas,

pierwszy egzamin na przedszkolaka zdasz”

8 listopada 2016 roku to bardzo ważny dzień dla naszych przedszkolaków! W tym dniu, dokładnie o godzinie 10.00 przedszkolacy z Ujazdu Górnego obchodzili bardzo ważną uroczystość:

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

W tym roku to właśnie nasze małe przedszkole było świadkiem tak szczególnego wydarzenia, gdyż tylko czternaścioro dzieci przystępowało do swojego pierwszego egzaminu – egzaminu na przedszkolaka.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego przedszkolaka  moment, dzieci  zaprezentowały  swoje umiejętności, które zdobywały dzień po dniu od momentu przekroczenia progu przedszkola po raz pierwszy. Podczas występu otuchy naszym małym artystom dodawali rodzice,  panie  przedszkolanki oraz uśmiechnięta jak zawsze pani dyrektor Bożena Basa. Wśród publiczności nie zabrakło też dzieci  z obu grup, które prawdziwymi przedszkolakami stały się rok temu, a teraz trzymały  kciuki za swoich kolegów i koleżanki.

Jak się wkrótce okazało,  dzieci swój pierwszy egzamin zdały śpiewająco.

Po części artystycznej,  nagrodzonej przez publiczność gromkimi brawami,  pani dyrektor dokonała AKTU PASOWANIA, dotykając ramię każdego dziecka zaczarowanym ołówkiem i wypowiadając magiczne słowa:

,,PASUJĘ CIĘ NA PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA".

Każde dziecko otrzymało dyplom, uroczyście wręczony przez panią dyrektor,

nie zabrakło też słodkiego upominku.

Jak się okazało, również  grupa Biedronek przygotowała dla świeżo upieczonych przedszkolaków  niespodziankę w postaci wiersza, piosenki i drobnych prezentów.

Kiedy emocje już opadły, bohaterowie tego dnia wraz  z zaproszonymi  gośćmi mogli  udać się wreszcie  na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Lukasz_Skrzypiec, 29-11-2016, odsłon: 150