Zdjęcia grupa "Motylki"

WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM

ROK SZKOLNY 2020/2021

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21.03.2019r. dzieci z naszego przedszkola oraz ze Szkoły z Ujazdu Górnego z klasy pierwszej i zerówki, wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.00 przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami Ujazdu Górnego dzieci żegnały zimę okrzykami ,,Witaj wiosno żegnaj zimo '' oraz,, Precz zimo zła''. Całe wydarzenie odbyło się pod nadzorem Straży z Ujazdu oraz Policji . Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Lukasz_Skrzypiec, 27-05-2019, odsłon: 370