SPEKTAKL ,,ŚPIĄCA KRÓLEWNA

10 lutego dzięki zaproszeniu pani Izy z biblioteki w Ujeździe Górnym nasze przedszkolaki mogły obejrzeć przedstawienie pt. ,,Śpiąca Królewna" przygotowane przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE z Krakowa.

,,Śpiąca Królewna" to adaptacja jednej z najsłynniejszej baśni Charles'a Perrault'a. Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora. Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami.... Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Jednak dzięki dobrym wróżkom i odważnemu księciu czary Diaboliny zostają przezwyciężone, a ona sama pokonana. Wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło – to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu. Przedszkolaki w skupieniu oglądały bajkę i chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych przez aktorów.

Lukasz_Skrzypiec, 12-02-2016, odsłon: 437