UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 10 listopada 2015 roku Świetlica Wiejska w Ujeździe Górnym przez kilka godzin tętniła prawdziwym życiem. Tego dnia, dokładnie o godzinie 10.00 przedszkolacy z Ujazdu Górnego obchodzili bardzo ważną uroczystość:

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, a także ich pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło p. Teresy Olkiewicz, wójta Gminy Udanin oraz p. Bożeny Basy, dyrektora ZSP Udanin. Serduszka naszych małych artystów biły naprawdę mocno, szczególnie, że ich występ odbył się nie w murach przedszkola, gdzie od września pokonywali różne lęki, uczyli się przeróżnych zabaw, wierszyków i piosenek, ale w zupełnie obcym dla nich miejscu. Jednakże w tym roku przedszkolnym tak liczna grupa dzieci znalazła się wśród pasowanych, że nasza przedszkolna sala nie pomieściłaby wszystkich gości.

Ale nasze Motylki i Biedronki swój pierwszy egzamin zdały śpiewająco. Po występie pani dyrektor dokonała AKTU PASOWANIA, dotykając ramię każdego dziecka zaczarowanym ołówkiem i mówiąc:

,,PASUJĘ CIĘ NA PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA".

Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, uroczyście wręczone przez panią dyrektor

oraz słodki upominek.

Po części artystycznej, wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Lukasz_Skrzypiec, 15-11-2015, odsłon: 418