Uroczystości przedszkolne 2019/2020

W TEATRZE LALEK

DNIA 11 MARCA GRUPA ,,BIEDRONEK" WYBRAŁA SIĘ DO WROCŁAWSKIEGO TEATRU LALEK NA SPEKTAKL:

,,CZERWONY KAPTUREK, KICHAWKA I GBUREK".

UWSPÓŁCZEŚNIONA, ŻARTOBLIWA I PRZEWROTNA WERSJA KLASYCZNEJ BAJKI. GŁÓWNA BOHATERKA HANIA, NOSI CZERWONĄ CZAPKĘ Z DASZKIEM

I TRAMPKI, WILK JEST BYŁYM PSEM POLICYJNYM, A BABCIA ...?

BABCIA WANDZIA TO WYJĄTKOWO ROZTARGNIONA STARUSZKA. TYM RAZEM PODCZAS ODWIEDZIN U WNUCZKI ZAPOMINA OKULARÓW. DZIELNA HANIA, CHCĄC JAK NAJSZYBCIEJ ODDAĆ BABCI ZGUBĘ, WYRUSZA W DROGĘ. PODCZAS WĘDRÓWKI WESOŁA I OTWARTA DZIEWCZYNKA POZNAJE KILKORO MIESZKAŃCÓW SWOJEGO MIASTA - PRAWDZIWYCH ORYGINAŁÓW: EMERYTOWANEGO PSA POLICYJNEGO, CIERPIĄCEGO NA KICHAWKĘ - CHRONICZNY KATAR, ZNUDZONĄ KOTKĘ MIAURELLĘ, ZAGUBIONEGO W PARKU MISIA ZDZISIA I REDAKTORA STUKACZA, ZBIERAJĄCEGO DLA PTASIEJ GAZETY NAJNOWSZE PLOTECZKI Z OKOLICY. ... SPEKTAKL BYŁ ZAGRANY NA OTWARTEJ SCENIE, CO POZWOLIŁO MAŁYM WIDZOM AKTYWNIE W NIM UCZESTNICZYĆ.

DLA NIEKTÓRYCH PRZEDSZKOLAKÓW BYŁO TO PIERWSZE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ I WIELKĄ SCENĄ. SPEKTAKL ZROBIŁ NA DZIECIACH OGROMNE WRAŻENIE A NA ICH TWARZACH MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ NIE TYLKO UŚMIECH I RADOŚĆ, ALE TAKŻE WIELKIE EMOCJE I ZACIEKAWIENIE TYM JAK SKOŃCZY SIĘ BAJKA.

Lukasz_Skrzypiec, 15-03-2016, odsłon: 817