Uroczystości przedszkolne 2019/2020

ZDROWO I WITAMINOWO!!!

W czwartek było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Biedronek" na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.

Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Na degustację zaprosiliśmy młodszych kolegów z grupy ,,Motylków". Sałatka udała się, wyszła wspaniale! A największą niespodzianką była bita śmietana, która dodała jej uroku i smaku!

ZAPRASZAMY DO GALERII!!!!!!!

Lukasz_Skrzypiec, 10-03-2016, odsłon: 789