Menu strony
Strona główna
Zdjęcia grupa "Motylki"
Zdjęcia grupa "Biedronki"
Filmy
Ogłoszenia
Dokumenty
Wyszukiwarka
Twoje konto
Nauczanie zdalne gr."Biedronki"4-5-latki
Nauczanie zdalne gr. "Motylki" 3-4-latki
Wznowienie pracy przedszkola
Deklaracja dostępności
Kontakt
Zdrowy przedszkolak

Książka moim przyjacielem


Bezpieczny Przedszkolak

WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM

ROK SZKOLNY 2020/2021

Rozstrzygnięcie konkursu!

16 MARCA ZEBRAŁA SIĘ KOMISJA KONKURSOWA, ABY ROZSTRZYGNĄĆ KONKURS WIELKANOCNY.

MIAŁA ONA NIE LADA ZADANIE, MUSIAŁA OCENIĆ PONAD DWADZIEŚCIA PRAC.

KOMISJA W SKŁADZIE PANI BOŻENA BASA, PANI IZA FUGLEWICZ

I PANI DOROTA HOŁYŃSKA OCENIAŁA PRACE W KATEGORIACH:

,,OZDOBA WIELKANOCNA" I ,,PALMA WIELKANOCNA."Czytaj więcej (dodano: 17-03-2016, odsłon: 995)
W TEATRZE LALEK

DNIA 11 MARCA GRUPA ,,BIEDRONEK" WYBRAŁA SIĘ DO WROCŁAWSKIEGO TEATRU LALEK NA SPEKTAKL:

,,CZERWONY KAPTUREK, KICHAWKA I GBUREK".

UWSPÓŁCZEŚNIONA, ŻARTOBLIWA I PRZEWROTNA WERSJA KLASYCZNEJ BAJKI. GŁÓWNA BOHATERKA HANIA, NOSI CZERWONĄ CZAPKĘ Z DASZKIEM

I TRAMPKI, WILK JEST BYŁYM PSEM POLICYJNYM, A BABCIA ...?Czytaj więcej (dodano: 15-03-2016, odsłon: 1030)
ZDROWO I WITAMINOWO!!!

W czwartek było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Biedronek" na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.

Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.Czytaj więcej (dodano: 10-03-2016, odsłon: 969)
Przedstawienie ,Kuba Wiercipięta"

9 MARCA NASZE PRZEDSZKOLAKI OBEJRZAŁY PRZEDSTAWIENIE ,,KUBA WIERCIPIĘTEK" PRZYGOTOWANE PRZEZ AKTORÓW Z TEATRU LALEK W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM.Czytaj więcej (dodano: 10-03-2016, odsłon: 818)
RAKIETĄ W KOSMOS

Tydzień od 22. 02 do 26.02 upłynął ,,Biedronkom" pod hasłem

„Kosmiczna podróż zajączka Kicusia".

Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci

otaczającym nas wszechświatem.

Dzięki sprzętowi multimedialnemu,

w który wyposażone jest nasze przedszkole dzieci oglądały filmy,

zdjęcia i prezentacje multimedialne o podróżach kosmicznych,

lądowaniu człowieka na księżycu, a także o planetach,

zastanawiając się, czy życie na nich jest możliwe

i czy UFO istnieje. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały z kartonu ogrrrromną rakietę, którą każdy przedszkolak wyruszył w kosmiczną podróż. 10...9...8...7...start! - tak odliczaliśmy start każdego dziecka, które po powrocie opowiadało swoje wrażenia. Niektóre opowieści były naprawdę zaskakujące.... Przedszkolaki poznały też piosenkę o ,,UFOOLUDKACH", a w domu wraz z rodzicami wykonały swoje małe rakiety.

Zajęcia uważamy za bardzo udane.(dodano: 09-03-2016)
SPEKTAKL ,,ŚPIĄCA KRÓLEWNA

10 lutego dzięki zaproszeniu pani Izy z biblioteki w Ujeździe Górnym nasze przedszkolaki mogły obejrzeć przedstawienie pt. ,,Śpiąca Królewna" przygotowane przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE z Krakowa.

,,Śpiąca Królewna" to adaptacja jednej z najsłynniejszej baśni Charles'a Perrault'a. Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora. Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami.... Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Jednak dzięki dobrym wróżkom i odważnemu księciu czary Diaboliny zostają przezwyciężone, a ona sama pokonana. Wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło – to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu. Przedszkolaki w skupieniu oglądały bajkę i chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych przez aktorów.(dodano: 12-02-2016)
JESTEŚ WIDOCZNY! JESTEŚ BEZPIECZNY!

W dniu 9 II 2016 r. o godzinie 11.00 przybyli do naszego przedszkola strażacy z OSP w Ujeździe Górnym oraz pan policjant z Komendy w Środzie Śląskiej. Dla naszych przedszkolaków już sam widok tylu panów w stosownych mundurach robił niesamowite wrażenie. Na początku dzieci obejrzały filmik p.t ,,Jesteś widoczny! Jesteś bezpieczny!!”. Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki, przyszedł czas na pytania przygotowane przez jednego ze strażaków. Dotyczyły one m.in. sprawdzenia, czy dzieci wiedzą, do czego służą odblaski i dlaczego powinniśmy je nosić. Kolejnym punktem spotkania było przymierzanie munduru oraz kasku strażackiego, co dostarczyło szczególnie chłopcom niesamowitych przeżyć. Jednak największa atrakcja czekała na dzieci przed przedszkolem: wóz policyjny oraz wóz strażacki z pełnym wyposażeniem. Dzieci mogły podejść i przyjrzeć mu się z bliska oraz wejść do środka. W jego wnętrzu zmieściła się cała nasza przedszkolna gromadka. Również pan policjant przygotował pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz kilka praktycznych ćwiczeń. Każde dziecko otrzymało odblaskową opaską oraz breloczek ze słonikiem. Miłą niespodzianką dla dzieci były też słodkie rogaliki przygotowane przez mamę Mateuszka, jednego z naszych przedszkolaków. Gorąco dziękujemy za tak pouczające spotkanie oraz dostarczenie naszym dzieciom niezapomnianych przeżyć.(dodano: 12-02-2016)
KARNAWAŁ 2016

W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale.

Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki, jest i batman, jest i jeż......

22 STYCZNIA NIEZLICZONE KSIĘŻNICZKI, TOWARZYSZĄCY IM RYCERZE, KRÓLEWNY, MOTYLKI, MYSZKI, KRAKOWIANKI, POLICJANCI, STRAŻACY, CZERWONY KAPTUREK, ŚWINKA PEPPA, PIRACI ORAZ BATMAN ZE SPIDERMANEM I ŻÓŁWIEM NINJA A TAKŻE INNE POSTACIE Z KRESKÓWEK OPANOWAŁY NA KILKA GODZIN NASZE PRZEDSZKOLE. PRZEDSZKOLAKI BAWIŁY SIĘ NA BALU KARNAWAŁOWYM, NA KTÓRY CZEKAŁY OD WIELU DNI. DZIECI TAŃCZYŁY TWISTA, ROCK AND ROLLA, SAMBĘ, MAKARENĘ, KACZUSZKI I ŚWIETNIE SIĘ PRZY TYM BAWIŁY. GDY TANCERZE POCZULI SIĘ BARDZO ZMĘCZENI OGŁOSZONO PRZERWĘ NA POSIŁEK – PYSZNE CIASTA UPIECZONE PRZEZ RODZICÓW I SOCZEK. NA TWARZACH MAŁYCH TANCEREK I TANCERZY MALOWAŁ SIĘ UŚMIECH, KTÓRY NIE ZNIKAŁ, MIMO CHWILOWEGO ZMĘCZENIA. BYŁO BARDZO RADOŚNIE, KOLOROWO I ZABAWNIE. ZAPRASZAMY DO GALERII!(dodano: 22-01-2016)
DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2016

Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa
A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom – zdrowia, pomyślności.
Uśmiechów na co dzień i dużo radości.

21 stycznia na świetlicy w Ujeździe Górnym odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.Czytaj więcej (dodano: 22-01-2016, odsłon: 1050)
POCZYTAJ MI MAMO....

W bieżącym roku  zainicjowaliśmy w naszym przedszkolu akcję pod hasłem:

„ Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. 

Głównym zadaniem akcji jest rozwijanie

u dzieci potrzeby kontaktu z książką, zachęcanie do słuchania bajek 

i opowiadań  w wykonaniu rodziców, a w przyszłości do samodzielnego czytania.  

        W ramach tego przedsięwzięcia zapraszamy rodziców naszych podopiecznych, by odwiedzali  przedszkole i czytali dzieciom ulubione książki, bajki z dzieciństwa. Dla naszych przedszkolaków jest to wspaniała okazja nie tylko do zapoznania się z różnymi rodzajami literatury dziecięcej, ale również do spędzenia niepowtarzalnych chwil z najbliższymi. 

19 stycznia odwiedziła nas mama Mateuszka i czytała dzieciom bajkę

pt: ,,Księżniczka i zagubione szczęście". Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały bajki i chętnie odpowiadały na pytania z nią związane. Bardzo dziękujemy za spotkanie i zapraszamy wszystkich do udziału w naszej akcji.(dodano: 19-01-2016)

 Strony:  <<  <  6  7  8  9  10  11  (12)  13  14  15  >  >>

Gmina Udanin

Unia Europejska

Europejski Fundusz

Społeczny

Kapitał Ludzki

Narodowa Strategia

Spójności

 

Klauzula Informacyjna

( format *.PDF ) - pobierz


Klauzula Informacyjna

( format *.JPG ) - pobierz

 

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

__________________________________________________________________________