Menu strony
Strona główna
Galeria zdjęć
Filmy
Dokumenty
Ogłoszenia
Download
Wyszukiwarka
Twoje konto
Kontakt
Kalendarz uroczystości

Plan współpracy

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
News : WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM
WYNIKI KONKURSU WIELKANOCNEGO

W dniu 22.03.2013 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygniecie ,,Konkursu Wielkanocnego”, adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele prac wykonanych różnymi technikami. Były tam m. in. palmy, kolorowe stroiki, koszyczki, oraz inne ozdoby wielkanocne. Dziękujemy serdecznie za udział w naszym konkursie.

 

Regulamin konkursu na ozdobę wielkanocną



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 1409)
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 11.12.2012 w naszym przedszkolu odbyło się  uroczyste rozstrzygnięcie KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO, adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie ozdób, bo wszystkie prace były przepiękne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem: musiała wybrać  te najpiękniejsze. Ze względu na atrakcyjność prac, prace oceniano w trzech kategoriach: stroik, choinka i ozdoby świąteczne, gdzie znalazły się wszystkie pozostałe prace.



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 1690)
ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM

27 lutego 2013 roku pojechaliśmy do Domu Kultury w Środzie Śląskiej na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia ,,ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM”.
Dzieci z zapartym tchem oczekiwały na rozpoczęcie spektaklu. Głównymi bohaterami była trójka rodzeństwa, która otworzyła zaczarowaną księgę. Z tego powodu dzieci przeniosły się do świata baśni, gdzie na swojej drodze spotykali rozmaite bajkowe postaci – złą czarownicę, osiołka, olbrzyma. Cały czas przewijały się wątki z różnych baśni braci Grimm. Choć niektórzy przedszkolacy troszkę bali się czarownicy nie mogli oderwać wzroku od trwającego spektaklu.



(dodano: 08-04-2013)
MIKOŁAJKI W PRZEDESZKOLU

W czwartek ( 6 grudnia 2012r) wszystkie dzieci z naszego przedszkola z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja. Mikołaj ze swoim pomocnikiem  przywiózł duży worek prezentów. Były wierszyki i piosenki oraz wspólne zdjęcia. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Mikołaj obiecał dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy rodzicom  za pomoc w organizacji spotkania Mikołajkowego.



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 1629)
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

16 grudnia 2012r. w szkole w Udaninie odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, na którym po raz pierwszy znalazło się stoisko naszego przedszkola. Na kiermaszu wystawiliśmy prace, które dzieci wraz z rodzicami wykonały w ramach konkursu bożonarodzeniowego. Nasze  stoisko zachęcało różnorodnością ozdób świątecznych, stroików oraz smacznych ciast przygotowanych przez rodziców. Gorąco dziękujemy rodzicom zaangażowanym w pomoc przy obsłudze stoiska.



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 2308)
KARNAWAŁ 2013

5 lutego 2013r  w świetlicy w Ujeździe Górnym odbył się tradycyjny bal karnawałowy dla dzieci z naszego przedszkola. Dzieci wystąpiły w różnorodnych przebraniach – pojawiły się postacie z bajek, zwierzęta, przedstawiciele charakterystycznych zawodów. Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach, w mniejszych i większych grupkach, także zabawy taneczne jak „pociąg” czy „kaczuszki” oraz konkursy. Było wesoło i kolorowo. W balu brały udział również dzieci, które opuściły już mury naszego przedszkola oraz przyszłe przedszkolaki. Podczas balu dzieci bawiły się ze swoimi paniami, rodzicami oraz  prowadzącymi – zespołem ,,ALE HECA”



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 2263)
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

18 stycznia 2013r na świetlicy w Ujeździe Górnym odbyła się uroczystość z okazji ,,Dnia  Babci i Dziadka”. Wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor . Następnie  dzieci przedstawiły programy artystyczne dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Z przejęciem śpiewały piosenki, recytowały wiersze i pięknie tańczyły. Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. Po programie artystycznym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zachwyceni występem Babcie i Dziadkowie nie szczędzili wnukom w tym dniu uścisków i buziaków.



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 1362)
ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Kolejny raz przedszkolaki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. W piątek 28 listopada 2012r w placówce zorganizowano tradycyjne andrzejki. Na uroczystości pojawiły się "Andrzejkowe wróżki", które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.



(dodano: 08-04-2013)
ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW


8 listopada był bardzo ważnym dniem zarówno dla dzieci jak i dla rodziców z  naszego przedszkola. Tego dnia odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, którym udowodniły, że są gotowe, aby zostać wzorowymi przedszkolakami. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Występy były nagradzane przez rodziców gromkimi brawami. Po uroczystym ślubowaniu złożonym nie tylko przez dzieci, ale także przez rodziców i panie nauczycielki nadszedł moment pasowania. Każdy przedszkolak został dotknięty magiczną kredką oraz otrzymał pamiątkowy dyplom. Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.



Czytaj więcej (dodano: 08-04-2013, odsłon: 1876)
PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

23 października 2012 r. po raz kolejny odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, gdzie obejrzeliśmy piękną opowieść pt.: "Bajka o szczęściu". Tematem bajki jest niezwykła przyjaźń i przywiązanie staruszka do zwierząt, które sprzedał dla mało znaczących przedmiotów. Aby je odzyskać wyruszył w drogę, gotów oddać nawet własne życie... Ale jak to w życiu bywa, wszystko dobrze się kończy. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w teatrze. Dzieci świetnie odnalazły się nowej sytuacji i były bardzo zadowolone .



(dodano: 20-11-2012)

 Strony:  <<  <  9  10  11  12  13  14  (15)  16  17  18  >  >>

Gmina Udanin

Unia Europejska

Europejski Fundusz

Społeczny

Kapitał Ludzki

Narodowa Strategia

Spójności

__________________________________________________________________________