Uroczystości przedszkolne 2020/2021

(dodano: 20-05-2020)

(dodano: 20-05-2020)

Szanowni Państwo,

W związku z możliwością uruchomienia pracy przedszkola i oddziałów przedszkolnych, zwracam się z prośbą do Rodziców o przekazanie informacji zwrotnej, w którym miesiącu Państwo  są zdecydowani wysłać dziecko do przedszkola:

• W maju
  • W czerwcu
  • W lipcu ( Przedszkole w Ujeździe Górnym)
  • We wrześniu

Proszę o udzielenie odpowiedzi drogą elektroniczną na adres : szkolaudanin@op.pl, bądź telefonicznie sekretariat szkoły w Udaninie 768709299.

Bardzo proszę o potraktować  sprawę jako pilną, do godz.10 , piątek 8 maja 2020r

Z poważaniem B. Basa

(dodano: 06-05-2020)
Ogłoszenie!

Komunikat dotyczący wznowienia pracy przedszkola

Minister Edukacji Narodowej zdecydował, że od 6 maja 2020 r. nie będzie obowiązywać zakaz funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Otworzenie placówek dla dzieci to decyzja odpowiedzialna, szczególnie w czasie trwania epidemii i powinna być podejmowana po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dlatego też dzieci będą mogły wrócić do placówek po spełnieniu koniecznych warunków sanitarno-epidemiologicznych.

Wobec powyższego na wniosek Wójta Gminy Udanin Pani Dyrektor wystąpiła do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śląskiej o wydanie wytycznych w tej sprawie.

Oczekujemy od władz sanitarno-epidemiologicznych określenia czy w aktualnych warunkach występujących na terenie Gminy Udanin możliwe jest wznowienie pracy Gminnego Przedszkola Samorządowego w Ujeździe Górnym oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Udaninie i w Ujeździe Górnym oraz na jakich warunkach wznowienie tej działalności będzie dopuszczalne.

Po uzyskaniu wytycznych z PSSE Wójt Gminy Udanin wspólnie z dyrektorami, podejmie niezbędne działania, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przychodzącym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych aby nie narażać zdrowia i życia zarówno przedszkolaków jak i ich rodzin oraz pracowników.

Dyrekcja prosi Rodziców, którzy zdecydują się na powrót dzieci do przedszkola o kontakt pod numerem tel. 76 870 92 99. (Udanin), 76/8740279 (Ujazd Górny).

Jednocześnie informujemy, że Rodzice nadal mogą  korzystać z zasiłku opiekuńczego,  nad dzieckiem  do 8. roku życia

Obecnie z uwagi na brak możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa w przedszkolu i w oddziałach przedszkolnych Wójt zawiadamia, że zawieszenie działalności tych placówek będzie kontynuowane do odwołania!

(dodano: 30-04-2020)

Drodzy Rodzice!

W związku z tym, że dalej pozostajemy w domach. Bardzo proszę Rodziców z grupy "Biedronki" 4-5 latków o odebranie kart pracy z przedszkola

w dniach 14-15.04.2020r. w godzinach 8.30-12.00.

Po świętach będziemy pracować w kartach pracy.

Pozdrawiam i życze zdrówka.

Dorota Śledzińska

(dodano: 09-04-2020)
Konkurs!

(dodano: 31-03-2020)

DRODZY RODZICE !

Zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego  ograniczenia funkcjonowania  placówek oświatowych, wprowadza się następujące zmiany, które dotyczą:
od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r. zadania związane z realizacją podstawy programowej przekazywane będą z wykorzystaniem  metod i technik kształcenia na odległość.

W menu naszej strony należy znaleźć zakładkę Nauczanie zdalne, kliknąć i wybrać właściwą grupę. Przedszkolaki, a raczej ich Rodzice szukają zadań w zakładce Nasze grupy.
W zakładce NAUCZANIE ZDALNE będą umieszczane propozycje zajęć dla poszczególnych grup;

Ujazd Górny:

Grupa "Motylki" 3-latki
Grupa "Biedronki" 4-5-latki

Udanin:

Grupa "Stokrotki" 5-latki
Grupa "0" 6-latki

Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętność komunikacji, panowania nad emocjami. Na naszej stronie internetowej oraz facebooku umieszczać będziemy propozycje różnego rodzaju  zabaw rozwijających różne kompetencje kluczowe. Na bieżąco będziecie Państwo informowani o przebiegu zdalnego nauczania.

Pozdrawiamy !

(dodano: 26-03-2020)

SZANOWNI RODZICE !!!

Dyrektor ZSP w Udaninie w związku z sytuacją w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19,   informuje,  że od dnia 16.03.2020 r. wnioski rekrutacyjne o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz klasy I należy składać drogą elektroniczną na adres :

szkolaudanin@op.pl

Dyrektor ZSP w Udaninie