Uroczystości przedszkolne 2019/2020
Święta Wielkanocne

"Spotkanie z Policjantem" 2019

W dniu 2 października 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

(dodano: 10-11-2019)
"Dzień Jabłuszka" 2019

Dnia 19.09.2019 w grupie 4 i 5 latków obchodziliśmy Dzień Jabłuszka.

Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształty, zapach, kolor. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach i słuchały piosenek o jabłuszka. Przedszkolaki że smakiem degustowali sok jabłkowy a następnie każdy wykonał pracę plastyczną przedstawiająca jabłko. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęca dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.

(dodano: 10-11-2019)
DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU

Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na DNI OTWARTE w naszym przedszkolu.

24- 28 czerwca 2019r w godzinach 13.00-16.00

(dodano: 17-06-2019)
ZEBRANIE

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 realizować będą edukację przedszkolną w Przedszkolu Samorządowym w Ujeździe Górnym oraz w Szkole Podstawowej w Udaninie, na zebranie podczas którego uzyskają Państwo niezbędne informacje dotyczące organizacji przedszkola. Spotkanie odbędzie się 30.05.2019 (czwartek) o godzinie 17.00. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie.

Bożena Basa

WYCIECZKA

W dniu dzisiejszym tj. 9. 05. 2019r. odbyła się wycieczka do ,,Osady Danieli'' w Jaroszówce. Osada to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i zwierząt, przekonały się o tym nasze przedszkolaki. Osada to miejsce pełne tajemnic i fascynujących krajobrazów. Dzieci karmiły zwierzęta a następnie bawiły się na dyskotece, tańcząc pośród baniek mydlanych. Mimo tego że pogoda nas nie rozpieszczała bawiliśmy się wyśmienicie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21.03.2019r. dzieci z naszego przedszkola oraz ze Szkoły z Ujazdu Górnego z klasy pierwszej i zerówki, wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.00 przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami Ujazdu Górnego dzieci żegnały zimę okrzykami ,,Witaj wiosno żegnaj zimo '' oraz,, Precz zimo zła''. Całe wydarzenie odbyło się pod nadzorem Straży z Ujazdu oraz Policji . Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

MIKOŁAJKI

Spotkanie z Mikołajem

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość Świety Mikołaj!

Dotarł on do nas pomimo braku śniegu na drogach. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Dzieci gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały. Po wszystkim Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem.
Pożegnaliśmy naszego przyjaciela, aż na rok.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada obchodziliśmy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze Przedszkole. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały " Dzień Pluszowego Misia". Uroczystość zaczęliśmy od przywitania przedszkolaków i ich misiów, dzieci wyrecytowały wierszyk a następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Ważnym punktem dnia była wizyta Pani Katarzyny Piotrowskiej (mama Zosi ), która przeczytała dzieciom bajkę o przygodach Kubusia Puchatka. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

" Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś"😊

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

16 listopada 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA"

TO PIERWSZA WYJĄTKOWA UROCZYSTOŚĆ W ŻYCIU DZIECI, KTÓRE WE WRZEŚNIU TEGO ROKU PO RAZ PIERWSZY ROZPOCZĘŁY SWOJĄ PRZYGODĘ Z PRZEDSZKOLEM. DLA NASZYCH WYCHOWANKÓW BYŁO TO OGROMNE PRZEŻYCIE, ALE TRZYMAŁY SIĘ BARDZO DZIELNIE. Z UŚMIECHAMI NA TWARZACH RECYTOWAŁY WIERSZYKI I ŚPIEWAŁY PIOSENKI OTRZYMUJĄC OD RODZICÓW GROMKIE BRAWA.

PANI DYREKTOR BOŻENA BASA ZA POMOCĄ „CZARODZIEJSKIEJ KREDKI" DOKONAŁA UROCZYSTEGO „AKTU PASOWANIA". GRATULUJEMY.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka w tym roku to było wielkie świętowanie!!!! Przedszkolaki z naszej gminy z tej okazji zostały obdarowane przez Wójta Gminy Udanin Panią Teresę Olkiewicz zestawami klocków oraz pysznymi, słodkimi lizaczkami. W podziękowaniu za prezenty przedszkolaki przekazały na ręce Pani Wójt przepiękne, kolorowe laurki oraz plakat z „piąteczkami".

Strony:  <<  <  1  (2)  3  4  5  6  7  8  9  10  >  >>