Uroczystości przedszkolne 2019/2020

Ogłoszenia > POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM

Filtruj wg regionu:

POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM

1. Do pracy mogą przychodzić jedynie osoby zdrowe.
  2. W placówce jest wydzielone miejsce w którym będzie można odizolować osobę z podejrzeniem koronawirusa.
  3. W przypadku niepokojących objawów pracownicy powinni pozostać            w domu, poinformować o tym fakcie wicedyrektora i skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym a w razie pogarszającego stanu zdrowia zadzwonić na 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
  4. Wszyscy pracownicy śledzą bieżące informacje Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
  5. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych dzieci, powiadomić stację sanitarno- epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji.
  6. Obszar w którym poruszał się, przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz dezynfekcji.
  7. W powyższym przypadku placówka będzie stosować się do zaleceń inspektora sanitarnego.
  8. W placówce w widocznym miejscu znajdują się potrzebne nr telefonów                  w tym stacji sanitarno-epidemiologicznej i służb medycznych.

Dodaj ogłoszenie