Uroczystości przedszkolne 2019/2020

Ogłoszenia > PROCEDURA PRZYPROWADZANIA DZIECI DO PLACÓWKI PODCZAS PANDEMII

Filtruj wg regionu:

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA DZIECI DO PLACÓWKI PODCZAS PANDEMII

1. Rodzic przyprowadzając dziecko udaje się do szatni, gdzie może przebywać 2 rodziców i 2 dzieci. Pozostali rodzice oczekują na zewnątrz budynku zachowując odpowiedni odstęp. Dziecko odbierane jest przez osobę do tego upoważnioną przez dyrektora.
  2. Wchodząc do przedszkola Rodzic dezynfekuje ręce lub zakłada rękawiczki oraz koniecznie musi mieć zasłonięte usta i nos (Rodzic musi posiadać własne środki ochrony).
  3. Rodzic ogranicza czas przebywania z dzieckiem w szatni do minimum tak, by umożliwić sprawne przyprowadzanie dzieci przez pozostałych rodziców
  4. Przy rodzicu dziecko ma mierzoną temperaturę.
  5. Rodzic ma obowiązek wyrazić zgodę na pomiar temperatury, w przeciwnym wypadku osoba do tego upoważniona przez dyrektora ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do przedszkola.
  6. Dzieci do placówki nie wnoszą żadnych rzeczy z domu.
  7. Do placówki Rodzic może przyprowadzić jedynie zdrowe dziecko.
  8.  Dziecko z jakimikolwiek symptomami przeziębienia (katar, kaszel, biegunka, wymioty itp.) będzie odsyłane do domu. Rodzic po telefonie od nauczyciela ma obowiązek odebrać dziecko najszybciej jak to możliwe, nie później niż 60 minut od otrzymania telefonu. W przypadku nieodebrania dziecka, bądź braku możliwości skontaktowania się z rodzicami/osobami upoważnionymi do odbioru dziecka nauczyciel zawiadomi właściwe organy służby zdrowia.
  9. Jeżeli ktoś z domowników przebywa na kwarantannie lub w izolacji jest bezwzględny zakaz przyprowadzenia dziecka do przedszkola

10.  Do placówki dzieci należy przyprowadzić do godziny 8:15 w wyznaczonych godzinach ustalonych wcześniej w rozmowie telefonicznej z dyrektorem.

11.  Rodzic dla dziecka powyżej 4 roku życia zapewnia maseczkę na czas drogi do/z przedszkola.

W przypadku nieuregulowanych kwestii tą procedurą,  zastosowanie mają zapisy procedury ogólnej dotyczącej przyprowadzania dzieci.

Dodaj ogłoszenie